- Szczegóły
- Paweł Warpas
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2823
Dokładnie tyle lat minęło od wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. i było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym, którego celem było odzyskanie niepodległości. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono około 1200 bitew i potyczek, zaś przez oddziały powstańcze przewinęło się ponad 200 tys. osób, zarówno z rodzin szlacheckich, jak też w mniejszym stopniu z chłopstwa i mieszczaństwa. Mimo początkowych sukcesów zakończyło się przegraną Polaków.
- Szczegóły
- Barbara Walo
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2931
7 stycznia 2023 r. w Dworze Sienkiewicz w Woli Okrzejskiej miał miejsce Bal Studniówkowy. Bawili się tam uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami. Studniówka, zgodnie z tradycją, rozpoczęła się polonezem. Kolejnym elementem części oficjalnej były podziękowania dla rodziców, pani dyrektor Sylwii Żelazowskiej oraz wychowawców klas: p. Barbary Walo i p. Pawła Warpasa. Przemówienia skłaniały do refleksji i stanowiły podsumowanie czasu spędzonego w szkole przez tegorocznych maturzystów. Choreografią tańca, który rozpoczął Bal, zajął się p. Patryk Nowicki, zaś po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa, której uroku i dostojeństwa dodały eleganckie stroje uczestników. Uroczystość była bardzo udana, bowiem Bal trwał aż do białego rana.
- Szczegóły
- Karolina Alikowska
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2407
- Szczegóły
- Katarzyna Jodełka
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2651
7 grudnia 2022 r. do naszej szkoły zawitali policjanci z “drogówki”, aby przypomnieć nam o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drodze rowerami, hulajnogami elektrycznymi i samochodami. Mł.asp. Justyna Lendzion i st. post. Jakub Kopyść z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie zwrócili uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych, które każdy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym powinien nosić po zmroku.
- Szczegóły
- Katarzyna Jodełka
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2799
Co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. To święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ukazanie potrzeby podejmowania konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.
- Szczegóły
- Justyna Wolska
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2761
- Szczegóły
- Katarzyna Jodełka
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2789
"Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam..." - 16 listopada - pod takim hasłem - Samorząd Uczniowski przygotował happening dotyczący tolerancji i życzliwości. Uczniowie przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Tolerancja to jedna z wartości, która w obecnych czasach jest tak samo cenna, jak i potrzebna. Święto więc stworzone po to, by zwrócić uwagę większej liczby ludzi na problem nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu.
- Szczegóły
- Justyna Wolska
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 2866
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie klasy 2a oraz 3a poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieli czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń. Zapoznali się również z wieloma zagadnieniami dotyczącymi Funduszy Europejskich. Dowiedzieli się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
- Szczegóły
- Katarzyna Jodełka
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 3166
W listopadzie nasze myśli biegną do tych, którzy odeszli, do naszych najbliższych, których już nie ma z nami. Porządkujemy i odwiedzamy groby, modlimy się, zapalamy znicze. Pamiętamy o bliskich, którzy odeszli, ale na cmentarzach są też groby osób samotnych, opuszczonych, takie groby, o których już nikt nie pamięta. Pięknym polskim zwyczajem jest to, że pochylamy się też nad grobami zaniedbanymi.