3 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Nasza szkoła także włączyła się w tę akcję.

20. edycja akcji „Polacy – Rodakom” w naszej szkole dobiegła końca. Każdy mógł pomóc przynosząc produkty spożywcze z długim terminem ważności: kasze, cukier, ryż, makaron, konserwy czy słodycze. Z zebranych produktów przygotowaliśmy paczki, które wkrótce trafią do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać potrzebne rzeczy i przekazać je do biura senatora Stanisława Gogacza. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!

Tolerancja i szacunek to właściwy jest kierunek” pod takim hasłem - 19 listopada - w naszej szkole odbył się happening poświęcony współistnieniu ludzi, poszanowaniu ich odmienności, tolerancji. Uczniowie z SU przypomnieli, że Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

2 października w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 162 uczniów, a frekwencja wyborcza wyniosła ponad 82%. Do Rady SU kandydowało 25 osób. Głosowanie przeprowadziła komisja wyborcza, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała opiekun SU, pani Katarzyna Jodełka. W skład nowej rady weszli: Aleksandra Baran (Ib) Jakub Duran (IIIa), Fabian Dziudzik (IIa), Alicja Goździak (IIIa), Jakub Kępa (Ib), Milena Michalak (IIa), Mateusz Mućka (Ibs), Michał Ochękowski (Ia), Dominika Pycka (IIbsi), Patryk Skwarek (Ig), Agata Wojtaś (IIIa) i Mateusz Wrzosek (Ib). Opiekunem samorządu została ponownie pani Katarzyna Jodełka.

1. Przypominamy, że  5 czerwca (środa) kończy się czas zbiórki makulatury. Klasa, która uzbierała jej najwięcej otrzymuje dzień niepytany. Makulaturę prosimy znosić do swoich klas, zaś w dniu zakończenia zbiórki delegacja SU przejdzie po klasach, aby ją zebrać.

2. Czerwiec to miesiąc, w którym kończy się wiele naszych szkolnych akcji. Oprócz makulatury -  5 czerwca kończymy również zbiórkę nakrętek. Klasa, która uzbierała ich najwięcej także otrzymuje do wykorzystania dzień niepytany.

3. 5 czerwca ma również finał nasza akcja ,,Gorączka złota”, podczas której zbieraliśmy złote monety (1 gr, 2 gr, 5 gr). Tegoroczna akcja miała szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok obchodzimy 100-lecie istnienia PCK w Polsce. Klasa, która uzbiera najwięcej kilogramów monet - otrzymuje dzień niepytany.

3 kwietnia 2019 roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego. SU zyskał nowych członków: Agata Wojtaś z klasy 2 LO, Klaudia Deląg z klasy 2 BSI i Fabian Dziudzik z klasy 1 LO. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej współpracy i zaangażowania.

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Ich patronem jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry. Przez lata postać świętego zmieniła nieco wygląd z biskupa stał się on puszystym, starszym panem z długą, białą brodą ubranym w ciepły, zimowy strój. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził ten jakże szczególny gość, który z pomocą swoich Śnieżynek - za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane podchwytliwe pytanie - rozdawał słodkie upominki naszej wyjątkowo grzecznej młodzieży i nauczycielom. Mikołaj nie zapomniał oczywiście o najmłodszych, a zarazem najgrzeczniejszych i odwiedził także przedszkolaków.

3 grudnia na całym świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Motywem przewodnim tego dnia jest kolor żółty. Nasza szkoła także postanowiła włączyć się w tę akcję. Z tego powodu na szkolnych korytarzach można było zobaczyć młodzież i nauczycieli ubranych we wszystkie możliwe odcienie żółtego. Z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny dotyczący niepełnosprawności. Wszystkie prace możemy podziwiać na lustrzanym korytarzu. W ten sposób chcieliśmy wyrazić swoje wsparcie dla osób z niepełnosprawnością i przypomnieć, że inny nie znaczy gorszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie po raz kolejny włączył  się w 19 edycję Akcji „Polacy-Rodakom". Zbieraliśmy: słodycze, kakao, konserwy mięsne, tłuszczowo - mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp. oraz zabawki - przytulanki. Z zebranych produktów przygotowaliśmy paczki dla Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać potrzebne rzeczy i przekazać je do biura senatora Stanisława Gogacza. Warto pomagać!!! Pomagając innym sprawiamy, że świat staje się lepszy.

Back to top