1. Przypominamy, że  5 czerwca (środa) kończy się czas zbiórki makulatury. Klasa, która uzbierała jej najwięcej otrzymuje dzień niepytany. Makulaturę prosimy znosić do swoich klas, zaś w dniu zakończenia zbiórki delegacja SU przejdzie po klasach, aby ją zebrać.

2. Czerwiec to miesiąc, w którym kończy się wiele naszych szkolnych akcji. Oprócz makulatury -  5 czerwca kończymy również zbiórkę nakrętek. Klasa, która uzbierała ich najwięcej także otrzymuje do wykorzystania dzień niepytany.

3. 5 czerwca ma również finał nasza akcja ,,Gorączka złota”, podczas której zbieraliśmy złote monety (1 gr, 2 gr, 5 gr). Tegoroczna akcja miała szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok obchodzimy 100-lecie istnienia PCK w Polsce. Klasa, która uzbiera najwięcej kilogramów monet - otrzymuje dzień niepytany.

3 kwietnia 2019 roku odbyły się wybory uzupełniające do Rady Samorządu Uczniowskiego. SU zyskał nowych członków: Agata Wojtaś z klasy 2 LO, Klaudia Deląg z klasy 2 BSI i Fabian Dziudzik z klasy 1 LO. Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej współpracy i zaangażowania.

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Ich patronem jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry. Przez lata postać świętego zmieniła nieco wygląd z biskupa stał się on puszystym, starszym panem z długą, białą brodą ubranym w ciepły, zimowy strój. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził ten jakże szczególny gość, który z pomocą swoich Śnieżynek - za udzielenie poprawnej odpowiedzi na zadane podchwytliwe pytanie - rozdawał słodkie upominki naszej wyjątkowo grzecznej młodzieży i nauczycielom. Mikołaj nie zapomniał oczywiście o najmłodszych, a zarazem najgrzeczniejszych i odwiedził także przedszkolaków.

3 grudnia na całym świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Motywem przewodnim tego dnia jest kolor żółty. Nasza szkoła także postanowiła włączyć się w tę akcję. Z tego powodu na szkolnych korytarzach można było zobaczyć młodzież i nauczycieli ubranych we wszystkie możliwe odcienie żółtego. Z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny dotyczący niepełnosprawności. Wszystkie prace możemy podziwiać na lustrzanym korytarzu. W ten sposób chcieliśmy wyrazić swoje wsparcie dla osób z niepełnosprawnością i przypomnieć, że inny nie znaczy gorszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie po raz kolejny włączył  się w 19 edycję Akcji „Polacy-Rodakom". Zbieraliśmy: słodycze, kakao, konserwy mięsne, tłuszczowo - mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp. oraz zabawki - przytulanki. Z zebranych produktów przygotowaliśmy paczki dla Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać potrzebne rzeczy i przekazać je do biura senatora Stanisława Gogacza. Warto pomagać!!! Pomagając innym sprawiamy, że świat staje się lepszy.

Na całym świecie 16. listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie po raz kolejny włącza się w 19 edycję Akcji „Polacy-Rodakom". Zachęcamy każdą klasę do przygotowania paczki dla potrzebujących Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Zbieramy: słodycze, kakao, konserwy mięsne, tłuszczowo - mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp oraz małe zabawki - przytulanki.
Szkolny finał akcji 21 listopada!

Dnia 26 września 2018 roku Komisja Wyborcza w składzie: Weronika Rainko, Aleksandra Sokołowska, Alicja Goździak przeprowadziła wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Nad poprawnym ich przebiegiem czuwał p. Andrzej Wiśniewski. W wyborach oddano 100 głosów. 

14 września 2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Dominika Dzido, Dominika Skorupska, Karolina Szymanek, Radosław Pieniak, Aleksandra Dzido, Klaudia Deląg uczestniczyli w konferencji pt. „Młodzi na rynku pracy”. Spotkanie odbyło się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jego organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy.

Back to top